Club Programme as at 6/10/2017 - Click to see

Fri 6th October 2017 at 10.39 -

 
     
     
ANDOVER ROTARY CLUB – PROGRAMME- 2017 – 18              As at 5th October 2017
         
         
October        
           3rd L D Perkin Business Mtg
          10th D G Philpot Fellowship Mtg
13th – 14th     District Conference - Southampton
          17th P Sabroe Speaker Mtg
          24th D J Powell Fellowship Mtg
          31st        D Ian Yeo Guest Night – Simon Northover – “Charity Support in Central Africa”
       
November        
             7th                              D J Stewart Shoebox Sorting
            13th 1900     Rotary Foundation Seminar
            14th 1900     Rotary International Seminar
            14th 1830     Management Mtg
            14th   D C Teasdale Business Mtg
             21st   L T Workman Fellowship Mtg
            28th   D P Woolgrove Speaker – Graham Stallard-TVBC recycling issues
        Youth Speaks- Local round-John Hanson
            14th 1600   J Cooper  
December        
              5th 1130     Management Mtg
              5th   L J Stainton Business Mtg & Special General Mtg
            12th   D P Howson Christmas Dinner
            19th   L J Stewart Chillies
            26th       No Meeting
         
2018        
January        
             2nd   D J Barlow Fellowship Mtg
               9th 1130     Management Mtg
             9th   L N Beck Business Mtg
            16th   D S Burbidge Speaker Mtg
            23rd   L I Carpenter Fellowship Mtg
            30th   D D Carter Guest Night
         
February        
                6th 1130     Management Mtg
              6th   L J Cooper Business mtg
            13th   D R Fennell Speaker Mtg
20   L P Giddings Fellowship Mtg
             21st 1600   J Cooper Youth Speaks –Gp 5 round-Test Valley
            27th   D G Howard Speaker Mtg
         
         
         
March        
             3rd 1000     District Council - Mountbatten
                6th 1130 L I Jeffrey Management mtg
              6th   D P Kelly Business Mtg
             13th   L C Lynn Speaker Mtg
             20th     P Sabroe Fellowship Mtg
                 21st 1900 D M Marval Young Writer Awards-Upper Guildhall
              27th       Speaker  – Norman Court Dragon’s Den Programme
         
         
April        
             3rd 1130     Management Mtg
             3rd   L D Moulton Business Mtg
            10th   D I O-Rutinsky Speaker Mtg
            17th   L D Perkin Fellowship Mtg
            24th   D G Philpot Speaker Mtg
              28th 1000     District Assembly - Mountbatten
         
May        
                 1st 1130     Management Mtg
               1st   D J Powell Business Mtg
              8th   L P Sabroe Fellowship Mtg
            15th   D J Stainton Speaker Mtg
            22nd   L J Stewart Fellowship Mtg
            29th   D C Teasdale  Guest Night
         
         
June        
                5th 1130     Management Mtg
              5th   L T Workman Business Mtg
            12th   D Ian Yeo Speaker Mtg
            19th   L J Barlow Fellowship Mtg
            26th   D P Howson Presidential Handover Dinner
         
         
         
       









       
     










































   



















     





                 
     





   
       














 
                 
     










   
                   









































(ALL fields required)