District Governor

 Roddy Duncan PHF  
Rtn. Roddy Duncan 

District Treasurer

 David Cruickshank MPHF  
Rtn. David Cruickshank 

District Secretary

 Hilary Gordon PHF  
Rtn. Hilary Gordon 

Assistant Governor

 Malcolm Horner PHF  
Rtn. Malcolm Horner 

Assistant Governor

 Michael Kiely  
Rtn. Michael Kiely 

Assistant Governor

 Alistair Spowage  
Rtn. Alistair Spowage 

Assistant Governor

 Rose Logan PHF  

Assistant Governor

 Ann Mitchell PHF  
Rtn. Ann Mitchell 

Assistant Governor

 Alistair Farquhar  
Rtn. Alistair Farquhar 

Assistant Governor

 Alistair McNair  
Rtn. Alistair McNair 

Assistant Governor

 Bill Ross PHF  
Rtn. Bill Ross 

Rotary Foundation Chairman

 Carol Stewart PHF  
Rtn. Carol Stewart 

Membership Chairman

 Eleanor Elizabeth Macalister  
Rtn. Eleanor Elizabeth Macalister 

International Service Chairman

 Ewen Hatchwell PHF  
Rtn. Ewen Hatchwell 

Youth Service Chairman

 Sheena MacGillivray  
Rtn. Sheena MacGillivray 

Immediate Past District Governor (IPDG)

 Michael Halley PHF  
Rtn. Michael Halley 

District Governor Elect (DGE)

 Graeme Archibald PHF  
Rtn. Graeme Archibald 

District Governor Nominee (DGN)

 Ian W. Dow PHF  
Rtn. Ian W. Dow 

Safeguarding Officer

 Alistair Robb  
Rtn. Alistair Robb 

District Trainer

 James Macpherson  
Rtn. James Macpherson 

Assistant District Secretary

 Jo Farquhar  
Rtn. Jo Farquhar 

Marketing Officer

 Ronald Sampson  

Environment Officer

 Malcolm Rooney  
Rtn. Malcolm Rooney 

Conference

 Sandy Ritchie  
Rtn. Sandy Ritchie 

Extension

 Ken McLennan  

RYLA

 Jim Houston MPHF  
Rtn. Jim Houston 

Community Chairman

 Iain Jamieson PHF  
Rtn. Iain Jamieson 

District Primary School Quiz Coordinator

 Sheena MacGillivray  
Rtn. Sheena MacGillivray 

District Rotaract Officer

 Sheena MacGillivray  
Rtn. Sheena MacGillivray 

District Rotary Shoebox Coordinator

 Ron McKail PHF  
Rtn. Ron McKail 

District Supplies Officer

 Alasdair Pitt Campbell MPHF  
Rtn. Alasdair Pitt Campbell 

District Euroscola Coordinator

 Jim Houston MPHF  
Rtn. Jim Houston 

District Young Chef Coordinator

 Tim Baker  
Rtn. Tim Baker 

District Young Musician Coordinator

 Michael Jamieson  
Rtn. Michael Jamieson 

Conference Registrar

 Michelle Anderson  
Rtn. Michelle Anderson 

Conference Secretary

 Ian Gerrie  

District Young Writer

 Donald Stewart  
Rtn. Donald Stewart 

District Young Photographer

 Donald Stewart  
Rtn. Donald Stewart 

District RYLA male camp leader

 Gavin Mackenzie  
Rtn. Gavin Mackenzie 

District RYLA female camp leader

 Sheena MacGillivray  
Rtn. Sheena MacGillivray 

District ShelterBox Coordinator

 Kenny Thomson PHF  
Rtn. Kenny Thomson 

District Vocational Training Team Officer

 John Calder  
Rtn. John Calder 

District Youth Speaks Coordinator

 Tim Baker  
Rtn. Tim Baker 

District Data Protection Officer

 David Macdonald  
Rtn. David Macdonald 

Stewardship Officer

 Arthur Griffiths  
Rtn. Arthur Griffiths 

District Social Media Expert

 David Robertson  
Rtn. David Robertson 

Club Visioning (South)

 John Minhinick PHF  
Rtn. John Minhinick 

Club Visioning (North)

 John Gary Macalister PHF  
Rtn. John Gary  Macalister 

Conference Sound

 Michael Halley PHF  
Rtn. Michael Halley 

District Digest Editor

 John Minhinick PHF  
Rtn. John Minhinick 

Conference Vision

 Michael Jamieson  
Rtn. Michael Jamieson 

Rotary GO Champion

 Martin Lambert Forster  
Rtn. Martin Lambert Forster 

District Fellowship Chair

 Keith Hopkins PHF  
Rtn. Keith Hopkins 

Conference Chief Steward

 Scott Dryburgh PHF  
Rtn. Scott Dryburgh 

District Protection Officer

 Alistair Robb  
Rtn. Alistair Robb 

District Gavel Competition Coordinator

 Bill Wood PHF  
Rtn. Bill Wood 

RotaKids & Interact Areas 1 & 2

 Alistair Risk PHF  
Rtn. Alistair Risk 

RotaKids & Interact Areas 3,4,5

 Anne Forster PHF  
Rtn. Anne Forster 

RotaKids & Interact Areas 6,7,8

 Tim Baker  
Rtn. Tim Baker 

Rotary Club Central Support Officer

 Henry Riddoch  
Rtn. Henry Riddoch 

Assistant District Treasurer

 Sandra Ross  

Alumni Officer

 John Milne  
Rtn. John Milne 

Grants

 Linda Bolger  
Rtn. Linda Bolger 

Equality & Diversity

 Alistair Robb  
Rtn. Alistair Robb 

End Polio Now

 Janet Lowe MPHF  
Rtn. Janet Lowe 

District Group Fellowship Exchange Coordinator

 Keith Hopkins PHF  
Rtn. Keith Hopkins