District Governor

 Lindsay Craig PHF  
Rtn. Lindsay Craig 

District Treasurer

 Narek Bido  
Rtn. Narek Bido 

District Secretary

 Thom Riddell MPHF  
Rtn. Thom Riddell 

Assistant Governor

 Keith Bruce PHF  
Rtn. Keith Bruce 

Assistant Governor

 Ken MacKenzie PHF  
Rtn. Ken MacKenzie 

Assistant Governor

 Brenda Waugh  
Rtn. Brenda Waugh 

Assistant Governor

 Ian McLean  
Rtn. Ian McLean 

Assistant Governor

 Kenneth Robertson  
Rtn. Kenneth Robertson 

Assistant Governor

 Calum Thomson MPHF  
Rtn. Calum Thomson 

Public Image Chairman

 Peter CROAN PHF  
Rtn. Peter CROAN 

Rotary Foundation Chairman

 Kate Keter MPHF  
Rtn. Kate Keter 

Membership Chairman

 Duncan Collinson  
Rtn. Duncan Collinson 

International Service Chairman

 Aileen Lothian  
Rtn. Aileen Lothian 

Youth Service Chairman

 Margaret Marquis  

Immediate Past District Governor (IPDG)

 Olive Geddes MPHF  
Rtn. Olive Geddes 

District Governor Elect (DGE)

 Agnes Ritchie PHF  
Rtn. Agnes Ritchie 

District Governor Nominee (DGN)

 Johanna Pawley  
Rtn. Johanna Pawley 

Assistant District Secretary

 Phillip Ratcliffe PHF  
Rtn. Phillip Ratcliffe 

Environment Officer

 John Wilson PHF  
Rtn. John Wilson 

Editor

 Ruth COLLIN  
Rtn. Ruth COLLIN 

Leadership Development & Training

 Theresa Douglas  
Rtn. Theresa Douglas 

RYLA

 James Gibbons  
Rtn. James Gibbons 

Sports Officer

 Ian Jess PHF  
Rtn. Ian Jess 

Community Chairman

 Janice Henderson  
Rtn. Janice Henderson 

Vocational Chairman

 Janice Henderson  
Rtn. Janice Henderson 

Primary Webmaster

 Callan Dick PHF  
Rtn. Callan Dick 

Membership Database Officer

 Gavin Douglas  

Health & Safety

 Phillip Ratcliffe PHF  
Rtn. Phillip Ratcliffe 

Archivist and Flag Custodian

 Mike Coveney  

Auditor

 Ewart Shields PHF  
Rtn. Ewart Shields 

District Quiz

 Gordon Paterson  
Rtn. Gordon Paterson 

Social Networking

 Jenny Glover  
Rtn. Jenny Glover 

Peace

 Jean Best PHF  
Rtn. Jean Best 

Challenge Enterprise

 James Bruce MPHF  
Rtn. James Bruce 

Georgia Scholarships

 Alistair Marquis MPHF  
Rtn. Alistair Marquis 

Primary Schools Quiz

 Jim McPherson  
Rtn. Jim McPherson 

Young Chef

 Margaret Marquis  

Young Golfer

 Ian Jess PHF  
Rtn. Ian Jess 

Young Musician

 Ian Campbell  
Rtn. Ian Campbell 

Young Technologist

 Bill Munro  

RotaKids

 Nancy Rule  
Rtn. Nancy Rule 

Young Citizen

 Jonathan Moore PHF  

Drugs Awareness

 Alex Justice  
Rtn. Alex Justice 

Conference Advisor

 Jonathan Moore PHF  

Polio Officer

 Kenneth Logan  
Rtn. Kenneth Logan 

Community Emergency Support & Resilience

 John Barbour PHF  
Rtn. John Barbour 

New Club Formation Coordinator

 Andrew Ireland  
Rtn. Andrew Ireland 

Membership Coordinator

 Tom Curry  
Rtn. Tom Curry 

Membership Coordinator

 Helen Syme  
Rtn. Helen Syme 

Young Writer

 William McMullen  

Rotary Scholars

 Ian Geddes MPHF  
Rtn. Ian Geddes 

Assistant District Treasurer

 Roy Redwood MPHF  
Rtn. Roy Redwood 

Alumni Officer

 Calum Thomson MPHF  
Rtn. Calum Thomson 

Rotaract Officer

 Doreen Allerton  
Rtn. Doreen Allerton 

Interact Officer

 Graham Leith  
Rtn. Graham Leith 

Youth Exchange Officer

 Alistair Mackintosh  
Rtn. Alistair Mackintosh 

Equality & Diversity

 Kenneth Robertson  
Rtn. Kenneth Robertson 

Protection Officer

 Jim Tait MPHF  
Rtn. Jim Tait 

Global Grants Officer

 Calum Thomson MPHF  
Rtn. Calum Thomson 

District Grants Officer

 Allan Ross  
Rtn. Allan Ross 

Foundation Stewardship

 Steven HENDERSON PHF  
Rtn. Steven HENDERSON 

Foundation Stewardship

 Allan Maclaughlan MPHF  
Rtn. Allan Maclaughlan 

Foundation Treasurer

 Peter CROAN PHF  
Rtn. Peter CROAN