The Club Team 2020-2021

2021-2022 2020-2021 2019-2020 2018-2019 2017-2018 2016-2017 Past presidents

President (1st Mar 2021 - 30th Jun 2021)

 Philip Southwell  PHF  
Rtn. Philip Southwell

President (1st Jul 2020 - 28th Feb 2021)

 Peter Roberts  MPHF  
Rtn. Peter Roberts

Secretary

 John Ruddick   
Rtn. John Ruddick

Treasurer

 Peter Roberts  MPHF  
Rtn. Peter Roberts

Immediate Past President

 David Butler  MPHF  
Rtn. David Butler

Public Image

 John Boothroyd  PHF  
Rtn. John Boothroyd

Community

 Bob Wildman   

International

 Philip Austin   
Rtn. Philip Austin

Rotary Foundation

 John Stanton  MPHF  
Rtn. John Stanton

Membership

 John Boothroyd  PHF  
Rtn. John Boothroyd

Youth Service

 Philip Southwell  PHF  
Rtn. Philip Southwell

Attendance

 Graham Tall  PHF  
Rtn. Graham Tall

Speaker Secretary

 Roy Shearing  MPHF  
Rtn. Roy Shearing

Vocational

 Roy Shearing  MPHF  
Rtn. Roy Shearing

Safeguarding

 Philip Southwell  PHF  
Rtn. Philip Southwell

Public Relations

 Bob Kelly  PHF  
Rtn. Bob Kelly

District Council Rep.

 John Ruddick   
Rtn. John Ruddick

Club Council Minutes

 David Johnson  PHF  
Rtn. David Johnson

Newsletter

 David Johnson  PHF  
Rtn. David Johnson

Two Castles Run

 Philip Southwell  PHF  
Rtn. Philip Southwell

Attendance

 Graham Tall  PHF  
Rtn. Graham Tall

VIP Club

 Tony Thompson  PHF  
Rtn. Tony Thompson

Quartermaster

 Philip Austin   
Rtn. Philip Austin

Mentoring & Retention Officer

 John Boothroyd  PHF  
Rtn. John Boothroyd