The Club Team 2019-2020

2021-2022 2020-2021 2019-2020 2018-2019 2017-2018 2016-2017 Past presidents

President

 David King   
Rtn. David King

Secretary

 Norman Jones   
Rtn. Norman Jones

Treasurer

 John Greening  PHF  
Rtn. John Greening

Immediate Past President

 Randeep Reehal Reehal   
Rtn. Randeep Reehal Reehal

Public Image

 David King   
Rtn. David King

Community

 Gillian Pearce  PHF  
Rtn. Gillian Pearce

International

 Brenda Udall   
Rtn. Brenda Udall

Rotary Foundation

 John Greening  PHF  
Rtn. John Greening

Membership

 Randeep Reehal Reehal   
Rtn. Randeep Reehal Reehal

Interact

 Joan Greening  PHF  
Rtn. Joan Greening

Youth Service

 Joan Greening  PHF  
Rtn. Joan Greening

Attendance

 Justin Tyas   

Speaker Secretary

 Janet Tyas   

Safeguarding

 Gillian Pearce  PHF  
Rtn. Gillian Pearce

Fundraising

 Mike Udall  PHF  
Rtn. Mike Udall

Service Projects

 Mike Udall  PHF  
Rtn. Mike Udall

Primary Webmaster

 David King   
Rtn. David King

Equality & Diversity

 Gillian Pearce  PHF  
Rtn. Gillian Pearce

Executive Secretary (13th Jul 2019 - 30th Jun 2020)

 Gillian Pearce  PHF  
Rtn. Gillian Pearce

Executive Secretary (1st Jul 2019 - 12th Jul 2019)

 John Greening  PHF  
Rtn. John Greening