The Club Team 2016-2017

2021-2022 2020-2021 2019-2020 2018-2019 2017-2018 2016-2017 Past presidents

President

 Ken Skinner   
Rtn. Ken Skinner

Secretary (9th Mar 2017 - 30th Jun 2017)

 Isabel McCallum   
Rtn. Isabel McCallum

Secretary (1st Jul 2016 - 8th Mar 2017)

 John Stevenson   
Rtn. John Stevenson

Treasurer

 Jim Bryce   
Rtn. Jim Bryce

Immediate Past President

 Caroline Kehoe   
Rtn. Caroline Kehoe

President Elect

 Colin Mackay   
Rtn. Colin Mackay

President Nominee

 Rosie MacLeod   
Rtn. Rosie MacLeod

Rotary Foundation

 Paul Hudson   
Rtn. Paul Hudson

Membership

 Christine Skinner   
Rtn. Christine Skinner

Rotaract

 Doreen Allerton   
Rtn. Doreen Allerton

Sports

 David Duff  PHF  
Rtn. David Duff

Attendance

 Ian Elfick   
Rtn. Ian Elfick

Speaker Secretary

 Rosie MacLeod   
Rtn. Rosie MacLeod

Assistant Secretary

 John Stevenson   
Rtn. John Stevenson

Health and Safety

 Colin Mackay   
Rtn. Colin Mackay

Primary Webmaster

 Mike Rogers   
Rtn. Mike Rogers

Archivist

 David Duff  PHF  
Rtn. David Duff

Vulnerable Persons Officer

 Stewart Sandilands   
Rtn. Stewart Sandilands

Executive Secretary

 Mike Rogers   
Rtn. Mike Rogers

Auditor

 Ronald Fotheringham   
Rtn. Ronald Fotheringham

Braidsheet

 Henry Philip