The Club Team 2020-2021

2021-2022 2020-2021 2019-2020 2018-2019 2017-2018 2016-2017 Past presidents

President

 Martin McGill   
Rtn. Martin McGill

Secretary

 Arif Essaji   
Rtn. Arif Essaji

Treasurer (2nd Jul 2020 - 31st Aug 2020)

 John Owen  PHF  
Rtn. John Owen

Treasurer (1st Jul 2020 - 1st Jul 2020)

 Steven Willox   
Rtn. Steven Willox

Treasurer (1st Sep 2020 - 30th Jun 2021)

 Mandy Davis   
Rtn. Mandy Davis

Immediate Past President

 Keith Ross   
Rtn. Keith Ross

President Elect

 Keith Blackburn  PHF  
Rtn. Keith Blackburn

President Nominee

 Mike Ogilvie   
Rtn. Mike Ogilvie

Public Image

 Keith Ross   
Rtn. Keith Ross

Community

 Clive Livingstone   
Rtn. Clive Livingstone

International

 Tony Henley  PHF  
Rtn. Tony Henley

Rotary Foundation

 Bert Cutts   
Rtn. Bert Cutts

Membership

 Mike Roper   
Rtn. Mike Roper

Youth Service

 Paul Vaesen   
Rtn. Paul Vaesen

Sports

 Keith Ross   
Rtn. Keith Ross

Attendance

 John Owen  PHF  
Rtn. John Owen

Speaker Secretary

 Bill Pierce   
Rtn. Bill Pierce

Vocational

 Roger Brown   
Rtn. Roger Brown

Safeguarding

 Tony Lees  PHF  
Rtn. Tony Lees

Fundraising

 Dave Argent  PHF  
Rtn. Dave Argent

Assistant Secretary

 Ann Reed   
Rtn. Ann Reed

Assistant Treasurer

 Steven Willox   
Rtn. Steven Willox

IT

 Paul Vaesen   
Rtn. Paul Vaesen

Health and Safety

 Dave Argent  PHF  
Rtn. Dave Argent

Fellowship

 John Owen  PHF  
Rtn. John Owen

Club Service

 Keith Blackburn  PHF  
Rtn. Keith Blackburn

Primary Webmaster

 Paul Vaesen   
Rtn. Paul Vaesen

Equality & Diversity

 Dave Argent  PHF  
Rtn. Dave Argent

Club Data Protection

 Mike Roper   
Rtn. Mike Roper

Publicity

 Keith Ross   
Rtn. Keith Ross

Assistant Attendance

 Ken Holt   
Rtn. Ken Holt

Social

 Bill Pierce   
Rtn. Bill Pierce

Bulletin Editor

 Keith Ross   
Rtn. Keith Ross

Trust Chairman

 Mike Allen   
Rtn. Mike Allen