The Club Team 2020-2021

2021-2022 2020-2021 2019-2020 2018-2019 2017-2018 2016-2017 Past presidents

President

 James Porter   
Rtn. James Porter

Secretary

 Wendy Aldred  MPHF  
Rtn. Wendy Aldred

Treasurer

 Kevin Walsh  MPHF  
Rtn. Kevin Walsh

Immediate Past President

 Peter Sedgwick   
Rtn. Peter Sedgwick

Public Image

 Eric Hagan   
Rtn. Eric Hagan

Community

 James Porter   
Rtn. James Porter

International

 Don Jary   
Rtn. Don Jary

Rotary Foundation

 Don Jary   
Rtn. Don Jary

Membership

 Kevin Walsh  MPHF  
Rtn. Kevin Walsh

Youth Service

 Peter Sedgwick   
Rtn. Peter Sedgwick

Sports

 Ray Clarke   
Rtn. Ray Clarke

Safeguarding

 Peter Sedgwick   
Rtn. Peter Sedgwick

Fundraising

 Peter Sedgwick   
Rtn. Peter Sedgwick

Health and Safety

 Richard Harris   

Primary Webmaster (1st Jul 2020 - 30th Nov 2020)

 Lesley Porter   

Primary Webmaster (1st Dec 2020 - 30th Jun 2021)

 Wendy Aldred  MPHF  
Rtn. Wendy Aldred

District Council Rep.

 James Porter   
Rtn. James Porter

District Council Rep.

 Wendy Aldred  MPHF  
Rtn. Wendy Aldred

Sports and Social

 Ray Clarke   
Rtn. Ray Clarke

Social Media

 Wendy Aldred  MPHF  
Rtn. Wendy Aldred

Executive Secretary

 Wendy Aldred  MPHF  
Rtn. Wendy Aldred

Club Data Protection

 Wendy Aldred  MPHF  
Rtn. Wendy Aldred