District Governor

 Ian Dow PHF  
Rtn. Ian Dow 

District Treasurer

 Sandra Ross  

District Secretary

 Hilary Gordon MPHF  
Rtn. Hilary Gordon 

Assistant Governor

 Michael Kiely  
Rtn. Michael Kiely 

Assistant Governor

 Isobel Clifford  
Rtn. Isobel Clifford 

Assistant Governor

 John Holme PHF  
Rtn. John Holme 

Assistant Governor

 Bill Ross PHF  
Rtn. Bill Ross 

Assistant Governor

 Heather Stuart  
Rtn. Heather Stuart 

Assistant Governor

 Donald Miller  
Rtn. Donald Miller 

Assistant Governor

 Ken McLennan  

Assistant Governor

 Kenny Thomson PHF  
Rtn. Kenny Thomson 

Assistant Governor

 John Fraser PHF  
Rtn. John Fraser 

Membership Chairman

 Eleanor Elizabeth Macalister  
Rtn. Eleanor Elizabeth Macalister 

International Service Chairman

 Ewen Hatchwell PHF  
Rtn. Ewen Hatchwell 

Youth Service Chairman

 Sheena MacGillivray  
Rtn. Sheena MacGillivray 

Immediate Past District Governor (IPDG)

 Graeme Archibald PHF  
Rtn. Graeme Archibald 

District Governor Elect (DGE)

 Alistair McNair  
Rtn. Alistair McNair 

District Governor Nominee (DGN)

 Alistair Robb  
Rtn. Alistair Robb 

RYLA

 Jim Houston MPHF  
Rtn. Jim Houston 

Health & Safety

 Michael Halley PHF  
Rtn. Michael Halley 

District Alumni Officer

 John Milne  
Rtn. John Milne 

District Rotary Shoebox Coordinator

 Ron McKail PHF  
Rtn. Ron McKail 

District Supplies Officer

 Jo Farquhar  
Rtn. Jo Farquhar 

District Euroscola Coordinator

 Jim Houston MPHF  
Rtn. Jim Houston 

District Grants Officer

 Linda Bolger  
Rtn. Linda Bolger 

Conference Chair

 John Johnstone  
Rtn. John Johnstone 

Conference Registrar

 Michelle Anderson  
Rtn. Michelle Anderson 

Conference Secretary

 Ian Gerrie PHF  

District Young Writer

 Donald Stewart  
Rtn. Donald Stewart 

District Young Photographer

 Donald Stewart  
Rtn. Donald Stewart 

District RYLA male camp leader

 Gavin Mackenzie  
Rtn. Gavin Mackenzie 

District RYLA female camp leader

 Sheena MacGillivray  
Rtn. Sheena MacGillivray 

District ShelterBox Coordinator

 Kenny Thomson PHF  
Rtn. Kenny Thomson 

District Learning and Development Chair

 Brian Stewart  
Rtn. Brian Stewart 

District Vocational Training Team Officer

 John Calder  
Rtn. John Calder 

District Data Protection Officer

 David Macdonald  
Rtn. David Macdonald 

Stewardship Officer

 Arthur Griffiths  
Rtn. Arthur Griffiths 

District Social Media Expert

 David Robertson  
Rtn. David Robertson 

Club Visioning (South)

 Jim Houston MPHF  
Rtn. Jim Houston 

Club Visioning (North)

 John Gary Macalister PHF  
Rtn. John Gary Macalister 

District Digest Editor

 John Minhinick PHF  
Rtn. John Minhinick 

Foundation Chair

 Carol Stewart PHF  
Rtn. Carol Stewart 

Conference Chief Steward

 Scott Dryburgh PHF  
Rtn. Scott Dryburgh 

District Protection Officer

 Alistair Robb  
Rtn. Alistair Robb 

District Gavel Competition Coordinator

 Bill Wood PHF  
Rtn. Bill Wood 

RotaKids & Interact Areas 1 & 2

 Alistair Risk PHF  
Rtn. Alistair Risk 

RotaKids & Interact Areas 3,4,5

 Anne Forster PHF  
Rtn. Anne Forster 

Assistant District Treasurer

 David Cruickshank MPHF  
Rtn. David Cruickshank 

Youth Exchange Officer

 Iain Gow  
Rtn. Iain Gow 

Equality & Diversity

 Alistair Robb  
Rtn. Alistair Robb 

End Polio Now

 Janet Lowe MPHF  
Rtn. Janet Lowe 

Youth competitions

 Ann Mitchell PHF  
Rtn. Ann Mitchell 

District Group Fellowship Exchange Coordinator

 Keith Hopkins PHF  
Rtn. Keith Hopkins 

New Club Formation

 Martin Forster  
Rtn. Martin Forster 

New Club Formation

 Ken McLennan  

Club Health Check

 John Gary Macalister PHF  
Rtn. John Gary Macalister 

District Peace Ambassador

 Charlotte Duncan