After registration, your Rotary membership needs to be confirmed - until this happens, you will not be able to log in to any areas of the site.

The people listed below are the current 'District Website Administrators'. If you have registered but aren't able to access the site after a few days, please contact the appropriate person from your district - their details should be in your district directory.

If your district is not listed below, then validating your membership may take some time. Unless you are a current club president/secretary or RIBI Officer I have no way of checking whether you are a Rotarian or not, as I use the current RIBI directory to check. So please be patient!

I suggest you ask your District Secretary or Club President/Secretary to email me to confirm that you are a Rotarian - make sure he or she includes your email address to validate. (ONLY if you registered requesting to be made 'club administrator')

Please be aware I do not have every district directory at my disposal, nor am I omnipotent, so even if you are a PDG, unless your email address is listed in the current RIBI directory, I have no way of authenticating you!

Patience is a virtue, so I'm told! PLEASE DO NOT REGISTER AGAIN

Regards

Chris Sweeney
RIBI Template designer
www.conwyrotary.org

District Administrators

Note that some districts have several administrators

Rotarian

District 1010

Janet Lowe

RC: Dunfermline Carnegie

Rotarian

District 1010

David Macdonald

RC: Stonehaven

Rotarian

District 1010

John Black

RC: St. Andrews

Rotarian

District 1010

David Sim

RC: Forres

Rotarian

District 1010

Jim Henderson

RC: Stonehaven

Rotarian

District 1010

John Balsillie

RC: Stonehaven

Rotarian

District 1010

Christie Robb

RC: Buckhaven & Methil

Rotarian

District 1010

Hilary Gordon

RC: Ellon

Rotarian

District 1010

Michelle Anderson

RC: Elgin

District 1020

Gavin Douglas

RC: Musselburgh

Rotarian

District 1020

Callan Dick

RC: Motherwell & Wishaw

Rotarian

District 1020

Narek Bido

RC: Falkirk

Rotarian

District 1020

Thom Riddell

RC: Linlithgow Grange

Rotarian

District 1020

Archie Ralston

RC: Carluke

Rotarian

District 1020

Graham Clarkson

RC: South Queensferry

Rotarian

District 1030

Ian Hodgson

RC: Barnard Castle

Rotarian

District 1030

Leonard Burns

RC: Newcastle upon Tyne

Rotarian

District 1040

Robert Morphet

RC: Bradford West

Rotarian

District 1040

Hazel Haas

RC: Knaresborough

Rotarian

District 1040

Kevin Grogan

RC: York

Rotarian

District 1040

Chris Wheatley

RC: Wensleydale

Rotarian

District 1040

Paul Cusworth

RC: Mirfield

Rotarian

District 1060

James Lovatt

RC: Great Britain and Ireland

Rotarian

District 1060

David Roberts

RC: Southam 2000

Rotarian

District 1070

Michael Warrington

RC: Stamford

District 1070

Roger McDermott

RC: Coalville

Rotarian

District 1070

Peter Berry

RC: Grantham

District 1070

Richard Parsley

RC: Wellingborough Hatton

Rotarian

District 1080

Rodney Howell

RC: Diss Waveney

Rotarian

District 1080

Tom Griffin

RC: Woodbridge Deben

Rotarian

District 1080

Martin Brocklebank

RC: East Anglia

Rotarian

District 1090

Ian Valentine

RC: Ascot

Rotarian

District 1090

Karen Eveleigh

RC: Oxford Spires

Rotarian

District 1090

John Simpson

RC: Witney

Rotarian

District 1090

David Pope

RC: Abingdon

Rotarian

District 1090

Elisabeth Yardley

RC: Bourne End & Cookham

Rotarian

District 1100

Martyn Harwood

RC: Stroud

Rotarian

District 1100

Christopher Firth

RC: Swindon

Rotarian

District 1100

Alan Hudson

RC: Hereford Wye Valley

Rotarian

District 1100

Richard Colley

RC: Gloucester Severn

Rotarian

District 1100

Derek Rogers

RC: Stonehouse

Rotarian

District 1110

Lawrence Tristram

RC: Four Marks & Medstead

Rotarian

District 1110

John Reed

RC: Jersey

Rotarian

District 1110

Neil Gurney

RC: Ryde

Rotarian

District 1110

Tim Mason

RC: Cosham

Rotarian

District 1110

Mike Jackson

RC: Fordingbridge

Rotarian

District 1110

Michael Sanders

RC: Four Marks & Medstead

Rotarian

District 1110

Nicholas Barrett

RC: Southampton Clausentum

Rotarian

District 1120

Brian Portway

RC: Gravesend

Rotarian

District 1120

Ray Dixon

RC: Sovereign Harbour

Rotarian

District 1120

Richard Joy

RC: Sittingbourne Invicta

Rotarian

District 1120

Pauline Goldsack

RC: South Foreland

District 1120

Alexandra Goodier

RC: South Foreland

Rotarian

District 1130

Jonathan Nish

RC: Putney

Rotarian

District 1145

Noel Simmons

RC: Kew Gardens

Rotarian

District 1145

Owen Durrett

RC: Rushmoor

Rotarian

District 1145

David Martin

RC: Twickenham

Rotarian

District 1150

Bill Watkins

RC: Briton Ferry

Rotarian

District 1150

Bob Wilson

RC: Cowbridge

Rotarian

District 1150

Ian Hughes

RC: Swansea Bay

Rotarian

District 1160

Phillip Beggs

RC: Comber

Rotarian

District 1160

Joe Mulhall

RC: Kilkenny

Rotarian

District 1160

Fergus Quinlivan

RC: Limerick Thomond

Rotarian

District 1160

Garth Arnold

RC: Donaghadee

Rotarian

District 1160

Pat Leogue

RC: Fermoy & District

Rotarian

District 1175

Michael Bell

RC: Torquay

Rotarian

District 1175

Dee Kilpatrick

RC: Ashburton & Buckfastleigh

Rotarian

District 1175

Nick Warrick

RC: Lostwithiel

Rotarian

District 1175

Nova Fisher

RC: Exeter Southernhay

Rotarian

District 1180

Chris Sweeney

RC: Conwy

Rotarian

District 1180

Michael Lade

RC: Oswestry Cambrian

Rotarian

District 1180

Molly Youd

RC: Wrexham Yale

Rotarian

District 1180

Beryl Cotton

RC: Saughall

Rotarian

District 1190

Roger Siddle

RC: Kendal

Rotarian

District 1190

Linda Lambson

RC: Carnforth

Rotarian

District 1190

Gilbert Riley

RC: Darwen

Rotarian

District 1190

Alan McViety

RC: Appleby

Rotarian

District 1190

Lawrence Branyan

RC: Carnforth

Rotarian

District 1200

Chris Ringrow

RC: Brue Valley

Rotarian

District 1200

Hugh Deed

RC: Frome Selwood

Rotarian

District 1200

Caroline Dredge

RC: Crewkerne District

Rotarian

District 1200

Stewart Cursley

RC: Wells

Rotarian

District 1200

Penny Underwood

RC: Sherborne Castles

Rotarian

District 1230

Alexander Blair

RC: Hunterston

Rotarian

District 1230

Andrew Slater

RC: Irvine Seagate

Rotarian

District 1240

Nick Sillitoe

RC: Billericay Mayflower

Rotarian

District 1240

Peter Greene

RC: Billericay

Rotarian

District 1240

Stanley Keller

RC: Chelmsford

Rotarian

District 1240

David Cope

RC: Chelmsford Phoenix

Rotarian

District 1260

Craig Fisher

RC: Luton Someries

Rotarian

District 1260

Mike Thorpe

RC: Brookmans Park

Rotarian

District 1260

John Belcher

RC: Newport Pagnell

Rotarian

District 1260

John Southby Bt

RC: Milton Keynes

Rotarian

District 1260

John Bromley

RC: Flitwick Vale

District 1260

Wendy Ford

RC: Brookmans Park

Rotarian

District 1285

Richard Cooper

RC: Bolton Lever

Rotarian

District 1285

Clive Gardiner

RC: Bolton Daybreak

Rotarian

District 1285

Roger Glew

RC: Eccles